Zlín bol lepší, povedal po vyradení z pohára tréner Sparty Holoubek

Tréner futbalistov Sparty David Holoubek po prehre 2: 4 v osemfinále MOL Cupe v Zlíne priznal, že súper bol lepší a postup zaslúžil. Letenský celok na Morave prehral 1: 3 po predĺžení a prvýkrát od roku 2011 nepostúpil v pohárovej súťaži ani do štvrťfinále.

“V prvom polčase mali domáci naozaj veľa šancí a polčasový výsledok priebehu hry nezodpovedal. Bolo to na pováženie a so šťastím, že sme do kabíny išli s vedením 1: 0, “ povedal na klubovom webe Holoubek k úvodnej bránke Sparty, ktorú strelil Matěj Pulkrab.

Sparta oproti nedeľnému ligovému šlágri v Plzni urobila niekoľko zmien v zostave.V obrane napríklad nastúpil Daniel Köstl a v zálohe Václav Dudl. “Obranná aj útočná fáza je záležitosť celého tímu, takže určite za veľkým množstvom šancí nie je to, že bol v zostave nový stopér,” uviedol Holoubek.

Zlín vyrovnal v 52. minúte zásluhou Marko Jordana, a keď do konca hracej doby žiadna gól nepadol, zamieril zápas do predĺženia. “Neboli sme úplne koncentrovaní a domáce vďaka svojej eufórii i tomu, že cítili, že nie sme v dobrej kondícii, na nás vletelo, a preto vznikali konkrétnej situácie v pokutovom území. Zlín bol dnes lepším mužstvom, “ vyhlásil Holoubek.

Do nastavenia vstúpila lepšie Sparta, ale Václav Kadlec trafil miesto prázdnej bránky iba tyč. “Už som slávil, bol som veľa prekvapený, že to nakoniec nebol gól.Ten by určite dosť zmenil ďalší priebeh predĺženie, ale nestalo sa tak a boli sme potrestaní, “ konštatoval letenský kouč.

O postupe Zlína potom rozhodli Haris harb a Vukadin Vukadinovic z penalty nariadenej za ruku Lukáša Marečka, ktorý bol navyše po druhej žltej karte vylúčený. V závere navyše domáci nevyužili ďalšie pokutový kop. “Samozrejme sme sklamaní, že sme nepostúpili.Musíme sa ale od tohto zápasu odpútať a sústrediť sa na ligu, “ uviedol Holoubek.

Na výsledku sa podľa neho podpísalo aj to, že Sparta odohrala tretí zápas na súperovom ihrisku, keď vo štvrtok nastúpila v Európskej lige v Beer seve a v nedeľu v domácej súťaži v Plzni. “Zápasový režim na hráča doľahol,” vyhlásil tridsaťšesťročný kouč.

“Znie to ako alibi, ale keď sa nad tým zamyslíte, tak sedliackym rozumom vám musí dôjsť, že je to naozaj náročné hrať počas šiestich dní tri vonkajšie zápasy, “ uviedol Holoubek. ” sú to naozaj náročné dávky a je to v túto chvíľu veľa zložité pre nás, “ vyhlásil.