Trénera Kalvoda v Mladej Boleslavi strieda Svědík

V Mladej Boleslavi končí tréner Leoš Kalvoda. Vedenie piateho celku prvoligovej tabuľky na jeho miesto dnes volalo doterajšieho kouča reprezentačnej dvadsiatky Martina Svědíka, s ktorým uzavrelo zmluvu do roku 2020.

Patdesiatosemrocny Kalvoda na lavičke Mladej Boleslavi vydržal len štyri mesiace. V auguste prevzal tím po Karlovi Jarolímovi, ktorý odišiel k národnému celku, a podpísal s klubom zmluvu na dva roky.

Začal zabitím s Karvinú, ale nasledovalo sedem zápasov, v ktorých Mladá Boleslav stratila len dva body a vyhupla sa do čela tabuľky. Lenže posledných šesť kôl sa Středočechům nepodarilo a získali v nich len tri body za tri remízy.Prepadli sa na piatu priečku, navyše sa im prestalo dariť aj herne.

“Trénerovi Leošovi Kalvoda, ktorý v Mladej Boleslavi skončil vzájomnou dohodou po výsledkovo nevydarenom závere jesennej sezóny, ďakujeme za odvedenú prácu v náročnom období , kedy od nášho mužstva v rozohranom ligovom ročníku odišiel tréner Karel Jarolím, “ uviedol riaditeľ klubu Michael Doležal. “Rozchádzame sa v dobrom, naša pozícia sme si vzájomne vyjasnili na osobnom stretnutí,” dodal Doležal.

Špekulovalo sa o tom, že by sa do klubu mohol vrátiť tréner Dušan Uhrin mladší , ktorý na konci augusta skončil v Slavii a od tej doby je bez angažmánu.Mladá Boleslav sa však rozhodla pre Svědíka, ktorý robil Uhrin asistenta pri angažmán v Diname Minsk v sezóne 2014/15.

Štyridsaťdvaročný Svědík doteraz v najvyššej súťaži viedol len Baník Ostrava. Predtým trénoval druholigovej Pardubice. Od augusta 2015 pôsobil u reprezentačných výberov. Najprv trénoval sedemnástku, potom dvadsiatku a bol asistentom u dvadsaťjednotky, ktorá sa prebojovala na majstrovstvách Európy.

“Príchod trénera Martina Svědíka na Boleslavské lavičku nie je veľkým prekvapením, ale naopak logickým krokom. O jeho angažovanie sme mali záujem už v lete, keď sa definitívne potvrdil odchod Karla Jarolíma k reprezentácii, ale vtedy ho vedenie FAČR neuvoľnilo.Som veľmi rád, že tentoraz vedenie FAČR záujmu Mladej Boleslavi vyšlo v ústrety, “ povedal prezident mladoboleslavského klubu Josef Dufek.

” Martin za rok a pol u národných tímov odviedol kus dobrej práce. Ak renomovaný klub, akým je Mladá Boleslav, prejaví záujem o nášho trénera, musí to on samotný aj my brať ako vyznamenanie, “ povedal vedúci športovo-technického oddelenia FAČR Michal Prokeš, ktorý teraz bude za Svědíka hľadať náhradu.

“Som vedenia FAČR vďačný za možnosť viesť reprezentačné výbery našej krajiny. Bola to obrovská česť a zároveň práca, ktorá ma po všetkých stránkach obohatila a rozšírila moje obzory. Ponuka z Mladej Boleslavi však bola veľmi zaujímavá a po dlhšom zvažovaní som sa rozhodol pre návrat do klubového prostredia.Viem, že by som si vyčítal, ak by som túto výzvu nevypočul, “ vyhlásil Svědík.