Podľa Pivarník Plzeň v oboch dueloch s Astrou zrazili veľké chyby

Hráči Plzne v Európskej lige s Astrou Giurgiu nepolepšili 14 dní starú domáce porážku 1: 2 a tiež v Rumunsku stratili body po remíze 1: 1. Podľa trénera Roman Pivarník, ktorého tím je na pokraji vyradenia zo skupiny, urobili hráči Viktorie v oboch zápasoch príliš mnoho veľkých individuálnych chýb.

V Plzni domácej veľa chybovali v rozohrávke a obrana púšťala do šancí rumunského útočníka Denise Alibeca, ktorý strelil prvý gól, ale v Bukurešti kvôli zraneniu nenastúpil. Vo štvrtok zasa zaváhal bek Aleš Matějů, ktorý v 19. minúte pred prvou bránkou nezachytil nábeh skórujúceho Alexandra Stana.

“Problém vidím hlavne v individuálnych chybách. To neboli veci, ktoré by si vypracoval súper, ale urobili sme v oboch zápasoch obrovské chyby.Bohužiaľ sme tiež nedali viac gólov, “ povedal Pivarník na tlačovej konferencii.

Strata na pôde Giurgiu ho mrzela o to viac, že ​​český majster mal hlavne v závere prevahu a autor vyrovnávajúceho gólu Michael Krmenčík trafil v 76. minúte brvno. “Posledných tridsať minút sme totálne ovládli zápas a je škoda, že sme nedokázali dať víťazný gól,” ľutoval štyridsaťdeväťročný kouč.

K svojmu mužstvu, ktoré v európskych pohároch nevyhralo trinásťkrát za sebou, má výhrady. “Samozrejme do plných sa hrá horšie, ale nie som spokojný s tým, ako dohrávajú tridsať metrov pred bránou. Je to vec podpory krajných obrancov do ofenzívy.Problémom môže byť aj to, že nemáme v mužstve ľavákov a v tej rýchlosti chýbajú presné centrami, “ upozornil Pivarník.

Plzeň s tromi bodmi zostala posledná v tabuľke skupiny E. Tú vedie s ôsmimi bodmi AS Rím, Austria Viedeň má päť bodov a Giurgiu štyri. Pokiaľ Plzeň chcú postúpiť bez ohľadu na výsledky súperov, musí v zostávajúcich dueloch v Ríme a doma nad Austria zvíťaziť.

“Vedeli sme, že aj remíza nás môže udržať v hre. Sami vieme, že to nemáme vo vlastných rukách, ale šanca tam je. Všetko bude záležať na tom, ako bude hrať Austria Viedeň nabudúce doma proti Giurgiu. To nám napovie, akú budeme mať šancu v poslednom zápase s Austria, “ konštatoval Pivarník.