Plzeň začne obhajobu titulu v Jihlave, Sparta hostí Slovácko

Cez víkend naplno odštartuje nový ročník. Obhajca titulu Plzeň sa na úvod predstaví v Jihlave, Sparta doma privíta Slovácko. Dôjde aj na priamy súboj dvoch účastníkov predkola Európskej ligy medzi Mladou Boleslavou a Libercom.

Plzeň už v utorok čaká kľúčový duel jesene, odveta 3. predkola Ligy majstrov v ďalekom Azerbajdžane. Preto tréner Roman Pivarník vie, že duel na Vysočine bude ťažký aj z hľadiska rozloženia síl. “Je to komplikácie. Vzhľadom k následnej ceste do Azerbajdžanu zvažujeme rôzne varianty, ale príliš zmien nemožno očakávať,” povedal Pivarník, ktorý predtým pôsobil práve v Jihlave a doviedol ju do prvej ligy.

< p> “Vraciam sa tam, kde som dvakrát trénoval, takže je to vždy zvláštny zápas.Dúfam, že dokážeme na ihrisku dominovať a zvíťaziť. Došlo u nich k veľkej obmene, ale aj tak sme na ne pripravení. Dúfam, že k tomu hráči pristúpi ako k zápasu s Karabachom, len s lepšou koncovkou, “ dodal.

O Ligu majstrov bojuje tiež Sparta, ktorá sa na odvetu so Steaua Bukurešť pokúsi naladiť výhrou nad Slováckom. “Veľkou posilou súpera je nový tréner Standa Levý. Ako ho poznáme, tak pracuje na zodpovednosti, dôraze, agresivite a poctivej práci, takže to budú pre nás prekážky. Z posledných vzájomných zápasov vieme, že využívali obranný blok a chodili do rýchlej prechodovej fázy.Skrátka na prvý zápas nás nečaká nič ľahkého, “ povedal asistent trénera Sparty Zdeněk Svoboda.

Šlágrom úvodného kola je nedeľné súboj tretieho a štvrtého celku uplynulej sezóny. Ako Mladá Boleslav, tak Liberec navyše hrajú o Európsku ligu a predovšetkým Boleslav si potrebuje doma zdvihnúť sebavedomie pred odvetou s tetovať, v ktorej sa musí snažiť zmazať manko 0: 2.

“Určite chceme v Boleslavi vyhrať, ale budeme mať na pamäti, že v stredu nás čaká ťažký zápas. Chceme dať príležitosť niektorým hráčom, ktorí nehrali, aby boli v tempe. Myslím, že ako naše, tak ich zostava bude otáznik.Dúfam, že to bude dobrý futbal, “ povedal liberecký tréner Jindřich Trpišovský.

Susedia z tabuľky minulej sezóny sa zídu aj v Brne, kam zavíta posilnená Slavia. ” Slavia má veľmi silný káder. Máme k súperovi prirodzený rešpekt. Čo ale neznamená, že sa tohto zápasu bojíme. Pre nás je lepšie hrať hneď v prvom kole proti atraktívny Slavii než naraziť na súpera, ktorého musíme poraziť a byť pod psychickým tlakom, “ mieni tréner Brna Svatopluk Habanec, ktorý je jedným zo šiestich trénerov, ktorí v prvom kole prežijú ligový debut na lavičke nového tímu.

Cez víkend sa predstaví aj obaja nováčikovia na ihriskách súperov. Jablonec doma privíta Karvinú, kam sa ligový futbal vracia prvýkrát od sezóny 1996/97.Nováčika navyše trénuje Jozef Weber, ktorý patrí k legendám jabloneckeho tímu. “Pre ľudí je tento zápas z viacerých dôvodov atraktívne. Je to prvá ligové stretnutia, je to ligový nováčik a v podstate kormidelníkom tímu je tréner Jožka Weber. Karviná je síce nováčik, ale vo svojom kádri má niekoľko skúsených ligových hráčov. Nie je to nejaký Vygúľaný tím, ktorý bude len sparingpartnera, “ povedal jablonecký tréner Zdenko Frťala.

Druhý postupujúci z druhej ligy Hradec Králové začne na ihrisku Bohemians 1905, ktoré vedie nový tréner Miroslav Koubek, ktorý sa musí vysporiadať s výraznou obmenou v kádri.

“Bude to zaujímavá konfrontácia nováčika prvej ligy s veľa obmeneným mužstvom domácich. Sme vo veľkom očakávaní a tešíme sa.Samozrejme v jamkami panuje vynikajúca futbalové prostredie, fanúšik je hneď pri ihrisku a je tu vždy skvelá atmosféra. Myslím si, že aj vďaka tomu podáme čo najlepší výkon, “ povedal tréner Hradca Bohuslav Pilný.

Výrazné zmeny v kádri má za sebou aj Příbram, ktorá zavíta na úvod do Zlína.