Pázler nečakal, že Hradec bude mať po šiestich kolách deväť bodov

Kým v Příbrami prežívajú najhoršie štart v histórii prvej ligy, jej dnešný súper Hradec Králové sa po výhre 2: 0 môže pýšiť deviatimi bodmi, čo sa mu ešte nikdy v dejinách slovenskej súťaže po šiestich kolách nepodarilo. A prekvapení sú vydareným štartom aj sami hráči východočeského nováčika.

“Jo, je to dobré. Zvlášť keď hráme domáce zápasy v Mladej Boleslavi. Myslím, že sme ani nečakali, že budeme mať deväť bodov. sme za to strašne radi, “ povedal útočník Jan Pázler, ktorý sa pod výhru nad Příbrami podpísal oboma góly.

” Ale ako povinnú výhru to neberiem. Příbram má určite svoju kvalitu, vymenili trénera. My sme ale jednoducho chceli vyhrať.Myslím, že sme do toho dali všetko a zaslúžene sme vyhrali, “ dodal.

Sám chcel trénerom dokázať, že si zaslúži miesto v základnej zostave. Kým v minulej sezóne ťahal Hradec za postupom, v prvej lige sa od začiatku objavil len raz. “Tri zápasy som teraz moc nehral, ​​tešil som sa. Dúfam, že to bolo vidieť. Bral som to ale v pokoji. Makal som na tréningu, vedel som, že šanca niekedy príde, a že preto musím byť pripravený. Raz alebo dvakrát som bol za juniorku, aby som zostal v zápasovom tempe, “ vyhlásil dvadsaťpäťročný odchovanec Slavie.

Prvýkrát sa trafil v 57. minúte. ” Bol tam pas za obranu na Trubyho (Daniel Trubač), ten si to nechal skákať, išiel do súboja s gólmanom Hruškou a ja to tam dokopl.A pri druhom góle som dostal krásny balon za obranu od Jirky Janouška. Chcel som si to lepšie spracovať, ale našťastie som to pichol ešte pred Hruškou. Doplávala to tam, “ popisoval Pázler.

Pochvaľoval si aj spoluprácu s druhým útočníkom Liborom Žondrou, ktorý pred ním dostával v posledných zápasoch na hrote prednosť aj kvôli svojej výške. ” Už sme spolu hrali v Znojme, vieme, čo od seba čakať. Myslím, že za začiatku to ešte nebolo ono, ale postupom času sme si na seba zvykali a bolo to dobré, “ hodnotil Pázler. ” Navyše vyhrával snáď každý súboj. V tom je výborný. Snažil som sa byť pod ním alebo za ním, dobre to tam propadávalo, “ chválil spoluhráča bývalý reprezentant do 21 rokov.