Musíme podať výrazne lepší výkon ako v Dánsku, vie Ščasný

Len výrazne lepší výkon ako v prvom stretnutí prinesie podľa trénera sparťanských hráčov Zdeňka Ščasného postup cez SønderjyskE do Európskej ligy. Svoje hráča bude nabádať, aby sa v domácej odvete 4. predkola neprispôsobovali hre dánskeho protivníka a presadzovali sa hlavne aktívnou hrou po krídlach. Taktiež varoval pred štandardky súpera.

“Ak chceme postúpiť, mali by sme podať výrazne lepší výkon ako u nich,” povedal Ščasný na predzápasové tlačovej konferencii. “Vo všetkých vonkajších zápasoch sa snažili hrať, aj na Bröndby, kde prehrali 0: 4, dlho boli aktívni. Keď sa niekto prispôsobí ich hre, tak je to cesta do pekiel.Musíme sa presadiť našou hrou, “ varoval kouč.

Spartu čaká veľmi dôležitý zápas a len výhra jej prinesie účasť v európskych pohároch. ” Keď nám nevyšiel postup do Champions League, tak máme všetci obrovskú túžbu postúpiť do Európskej ligy a zahrať si rovnako ako vlani krásne zápasy, “ vyhlásil Ščasný.

Verí, že v odvete bude jeho tím fungovať v defenzíve tak ako v prvom zápase, kedy súpera pustil do jedinej šance, a že naopak zlepší ofenzívnej prejav. “SønderjyskE má prehustená stred ihriska as tým sme sa u nich nevysporiadali. Stredoví hráči sa nedostali do hry a po stranách sme neexistovali. Tam to bolo aj užším ihriskom, takže dúfam, že na našom ihrisku to bude iné.A že budeme hrať lepšie po stranách, “ povedal letenský kouč.

Svoje hráčov takisto bude varovať pred štandardnými situáciami súpera, najmä pred dlhými autami. ” Ich obranu ani veľmi natrénovať nejde. V dánskej lige tak už hrajú skoro všetky mužstvá. Dokonca vraj majú trénera, ktorý nacvičuje len tieto autami. Je pravda, že z toho bývajú nebezpeční. Ale správne by mal áut zahrávať najbližší hráč a oni často čakajú, ako cez celé ihrisko pribehne hráč. Potom sa kvôli tomu tak desať minút nehrá. A to mi vadí. Príde mi to čudné. Ale je to nebezpečné. Musíme hrať tak, aby mali akýchkoľvek standardek čo najmenej, “ dodal Ščasný.