Diabol Hazard sa prebral. Keď je v pohode, je najlepšie na svete, chváli Courtois

Je späť a straší obrannej línie súperov. Belgický kapitán Eden Hazard znova septembra. V nedeľu bol jedným zo strojcov víťazstva v osemfinále EURO nad Maďarskom (4: 0). Na jeden gól fantasticky prihral, ​​o ďalšie sa sám parádne postaral. Nebolo divu, keď bol po zápase vyhlásený Mužom zápasu.

Sezona v Premier League mu v drese Chelsea nevyšla. Na konte mal štyri strelené góly a tri asistencie. Často bol pod paľbou kritikov a dokonca sa šuškalo, že sa mal podpísať aj pod vyhadzov trénera Josého Mourinha.

Na turnaji vo Francúzsku ale ako keby na všetko zlé zabudol. V prvom stretnutí proti Taliansku (0: 2) sa jeho výkon ešte zviezol s ostatnými do hlbokého podpriemeru.Potom ale dostali “diabli” nôž na krk a Hazard začal znova excelovať ako za starých čias.

Najskôr to odniesli Íri (3: 0), proti ktorým si belgický kapitán pripísal asistenciu pri Lukakově bránke a v poslednom zápase v skupine proti Švédsku (1: 0) to bol znova on, kto prihral na víťazný gól Nainggolana.

Jeho hlavné predstavenie ale prišlo v osemfinále proti Maďarsku. Neúnavné krídlo neustále piloval lajnu, ponúkalo sa. Skrátka na ihrisku pôsobil 25-ročný futbalista ako správny líder. Oficiálne štatistiky UEFA mu namerali neuveriteľnú rýchlosť 30 km / h pri plnom šprinte.

“Bol to takmer ideálne zápas. Rýchlo sme viedli a potom sme súpera tlačili. Bol to výkon, o ktorom fanúšikovia hovoria, že sme hrali naozajstný futbal.Ako tím sme odviedli naozaj dobrú prácu. Sami sme mali veľa šancí a Maďarom sme takmer nič nedovolili, “hodnotil stretnutie Hazard.

Všetko korunoval, keď doslova pripravil gól striedajúcemu Batshuayiovi na zlatom podnose. O dve minúty neskôr sám úspešne zakončil sólo cez maďarskú obranu a rozvlnil sieť. Futbaloví experti začali básniť. “Ohromujúci bránka,” napísal okamžite Gary Lineker na Twitteri. “pre nadchádzajúcu sezónu je to pre Chelsea len dobre,” pridal zase Jamie Carragher.

Belgický futbalista načasoval svoju formu na EURO ideálne.Veď na turnaji má už teraz rovnaký počet asistencií (3), ako v celom uplynulom ročníku Premier League.

“Keď je v pohode a cíti sa dobre, tak je to najlepší futbalista na svete,” povedal brankár Belgičanov Thibaut Courtois, ktorý je Hazardovým spoluhráčom aj v Chelsea. “Jediné, čo mohol urobiť ešte lepšie, bolo rozhodnúť zápas oveľa skôr,” dodal s úsmevom Courtois.

Vo štvrťfinále narazí Belgicka na Wales. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na súboj “diabla” (Eden Hazard) s “drakom” (Gareth Bale). Obaja patria medzi hráčov TOP úrovne a obaja tiež hrajú vo Francúzsku vo veľkej forme. Radovať sa však na konci bude len jeden.

Viac o EURO 2016 čítajte TU & gt; & gt ; & gt;