Bude to veľká zábava aj pre fanúšikov, myslí si Fink pred duelom v Plzni

Niektorí futbalisti Austrie Viedeň berú štvrtkový zápas Európskej ligy s Plzňou ako duel roka, avšak tréner Thorsten Fink sa bránil tak silným slovám. Nespochybňuje však, že pre rakúsky celok ide vzhľadom k šancu na postup do jarnom bojov o veľmi dôležitý boj. Sľubuje, že jeho tím bude hrať ofenzívne na víťazstvo a že si fanúšikovia užijú atraktívny podívanou.

“Je to samozrejme veľmi dôležitý zápas. Zápas roka by som to nenazýval, ale pre nás aj celé Rakúsko má vzhľadom ku koeficientu veľkú váhu. Chceme postúpiť a urobíme pre to maximum, “ povedal Fink na dnešnej tlačovej konferencii.

Austrii sa na vonkajších ihriskách darí, na Astre Giurgiu aj na pôde AS Rím nastrieľala po troch góloch a odviezla si dohromady štyri z piatich bodov.A ofenzívnej podívanou sľubuje Fink aj v Plzni. “Bude to veľká zábava pre hráčov i pre divákov. Budeme hrať proti aktuálnemu českému majstrovi, my hráme o postup, takže do toho pôjdeme veľa ofenzívne a pôjdeme si za výhrou,” vyhlásil kouč Austrie.

Predné rakúsky celok má šancu postúpiť prvýkrát od sezóny 2004/05. “Málokto nám veril, ale teraz sme tu a môžeme to dokázať. Tešíme sa na stretnutie, pre naše chlapca je to veľký zážitok,” dodal.

Tentokrát zrejme nedá šancu mladému českému obrancovia Patrizia Stronatimu, ktorý proti Plzni nastúpil v prvom dueli a pomohol k bezgólovej remíze. “Vtedy sme mali výpadky v obrane.Stronati podal veľmi dobrý výkon, ale teraz potrebujeme nasadiť našej najsilnejší zostavu, “ pripustil Fink.

Z nej mu ale vypadol kapitán Alexander Grünwald, ktorý má trest za vylúčenie v minulom zápase. Pásku namiesto neho prevezme ďalší kľúčový záložník Raphael Holzhauser, ktorý bude pre Plzeň znamenať veľké nebezpečenstvo aj kvôli svojej takmer dvojmetrovej výške.

“Musíme vyhrať, ale sme na to dobre pripravení. Musíme si postrážiť ich nebezpečné útočníkmi, hrať po stranách a hlavne upchať stred ihriska a nedovoľovať im rýchly prechod do útoku, “ mieni Holzhauser.

Ten spolieha aj na vonkajšie formu svojho tímu, ktorý na ihriskách súperov v pohároch stratil v posledných piatich zápasoch len dva body. “Je pravda, že vonku nám to ide.Teraz sa to pokúsime potvrdiť. Nálada je veľmi dobrá a uvidíme, čo sa nám podarí, “ dodal.